Zamontowane p[omarańczowe rolety zewnętrzne w domu
Dom

Dlaczego warto założyć rolety zewnętrzne?

Artykuł partnera.

Obecnie coraz częściej traktujemy rolety na okna pionowe jako niezbędny element wykończenia domu. Ten rodzaj osłony jest popularnym rozwiązaniem i coraz częściej znajduje zastosowanie również w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Spośród wszystkich zalet zewnętrznych zakryć okiennych, klienci są najczęściej zainteresowani ich wpływem na oszczędność energii zużywanej do ogrzewania domu, a tym samym zmniejszenie kosztów utrzymania.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest, aby zidentyfikować i wybrać odpowiedni model rolety. Zamontowanie rolet zewnętrznych w niektórych modelach można przeprowadzić tylko w określonych fazach budowy i należy go na przykład uwzględnić w projekcie architektonicznym.

Jeśli rozważasz zakup rolet zewnętrznych, to koniecznie sprawdź ofertę tutaj: https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne.

Charakterystyka rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne na wymiar to bardzo specyficzna kategoria osłon okiennych. Oprócz funkcji wewnętrznej ochrony przeciwsłonecznej spełniają również inne typy, które nie mają wewnętrznych osłon. Tego typu rolety stają się coraz częstszym elementem wyposażenia w budynkach mieszkalnych, socjalnych i użyteczności publicznej. Powodem tego jest praktyczność wynikająca z połączenia nowoczesnej instalacji z możliwością indywidualnego doboru parametrów rolety oraz wysoka estetyka wynikająca z możliwości doboru dopasowania do elewacji budynku.

Rolety zewnętrzne charakteryzują się bardzo dobrą zdolnością ochrony wnętrza domu przed nieprzyjemnymi skutkami upałów.
Wysoka skuteczność wynika ze sposobu montażu — osłona rolety znajduje się na zewnątrz okna i stanowi barierę dla światła.

Rolety zewnętrzne nie dotykają szyby, dzięki czemu wnętrze budynku jest znacznie chłodniejsze niż na zewnątrz — okna reagują na ogrzewanie w 80%. Dodatkowo w chłodne wiosenne i jesienno-zimowe właściwości rolet zewnętrznych obejmują ochronę przeciwsłoneczną, która zapobiega utracie ciepła, tak działa poduszka powietrzna pomiędzy szybą a pancerzem rolety, stanowiąca dodatkową warstwę izolacyjną – ok. 30 % Ciepło ucieka przez okna. Ma to na celu zminimalizowanie strat energii i wymiernych oszczędności w budynku.

Rolety zewnętrze wykonane są z najlepszych materiałów, co oznacza, że są bardzo wysokiej jakości. Jakość materiałów jest tutaj kluczowa, ponieważ powłoka jest narażona na różne warunki atmosferyczne: słońce, deszcz czy grad, wiatr, śnieg. Profile wykonane są z wysokiej jakości blach aluminiowych. Sama blacha rolety wyposażona jest w dwie powłoki lakiernicze w systemie PUR-RA, który charakteryzuje się podwyższoną odpornością na ścieranie. Pianka wypełniająca profile izoluje wnętrza termicznie i dźwiękowo.

Cechy rolet zewnętrznych

Rolety antywłamaniowe oprócz funkcji ochrony przeciwsłonecznej posiadają kilka innych ważnych zalet związanych z funkcją budynku.

Należą do nich:

– Ochrona przed kradzieżą. Funkcja rolet antywłamaniowych wynika z wysokiej jakości materiałów i specjalnych blach, z których są wykonane, a także odpowiedniej konstrukcji. Ta ochrona skutecznie pomoże chronić dom przed próbami kradzieży.

– Ochrona dźwięku. Pancerz żaluzjowy izoluje akustycznie budynek. Wnętrze jest ciche, co jest szczególnie ważne, gdy dom jest położony centralnie lub blisko ruchliwych miejsc.

Rodzaje

Montaż rolet zewnętrznych może być uwzględniony w projekcie budynku, ale mogą one także zakładane w budynkach już istniejących.

Rolety podtynkowe montowane są w budynkach w trakcie budowy, służą do wykonywania otworów okiennych w ścianach zewnętrznych i wewnętrznych budynków. Może być montowany w istniejących budynkach, ale wymaga pewnych modyfikacji w obrębie nadproża. Roleta podtynkowa posiada w przedniej części skrzynki rowek umożliwiający dowolne tynkowanie. Konstrukcja prowadnic może być również częściowo zabudowana. W ofertach sklepów znajduje się również prowadnica pozwalająca na odizolowanie nadproża. Prowadnice kasety i rolety wykonane są z ekstrudowanego aluminium. Zaletą rolet podtynkowych jest optyczne „fuzja” budynku, dzięki czemu pancerz rolety idealnie komponuje się z całą elewacją.

Rolety zewnętrzne natynkowe to rolety adaptacyjne przeznaczone przede wszystkim do montażu w istniejących budynkach. Ich montaż nie wymaga specjalnego przygotowania, nie są też zintegrowane z oknami – nie ingerują w stan budynku. Można je montować we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Wielkość skrzynki rolety uzależniona jest od wysokości profilu pancerza rolety oraz wysokości otworu okiennego.

Mechanizm rolet zewnętrznych

Rolety można opuszczać/podnosić ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego. Elektryczne zewnętrzne osłony rolowane są wyposażone w silnik elektryczny, który może sterować pancerzem rolety zewnętrznej za pomocą pilota. Rolety sterowane ręcznie wyposażone są w specjalne korby mocowane na taśmę lub linkę. Systemy rolet zewnętrznych można również wyposażyć w czujniki zmierzchu, sterowanie czasowe lub stworzyć systemy zintegrowane z automatyką domową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.