Nowoczesny taras na którym są ułożone płytki gresowe
Dom

Dlaczego płytki gresowe 20 mm to najlepszy pomysł na nowoczesny taras?

Artykuł partnera.

Wybierając płytki na taras, wiele osób zastanawia się, jaką powinny mieć grubość. Jest ona ważnym parametrem z dwóch powodów, od grubości płytek zależy wytrzymałość tarasu, który jest narażony na różne obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Drugim powodem jest potrzeba uzyskania tej samej wysokości podłogi tarasu i salonu, jeśli obydwie przestrzenie są połączone. Chętnie wykorzystywane płytki gresowe na taras o grubości 20 mm mogą być połączone z tarasem wentylowanym.

Optymalna grubość płytek na taras

Płytki gresowe 20 mm mogą być stosowane nie tylko na tarasie, ale jako pojedyncze elementy zamiast płyt chodnikowych, cechuje je wyjątkowa wytrzymałość, podobną grubość mają płytki wykonane z kamienia. Projektanci coraz chętniej stosują na tarasie płytki wielkoformatowe, wyglądają one nowocześnie i elegancko, a przy okazji sprawiają, że konserwacja tarasu jest łatwiejsza, ponieważ są mniejsze zagłębienia, które są najczęstszą przyczyną gromadzenia brudu, w miejscu fug. Wymiary i forma płytek wpływa bezpośrednio na wielkość zastosowanych fug, im format płyt jest większy, tym cieńsze fugi trzeba wykonać. Wyjątkową ofertę tego typu mają płytki ogrodowe od klink.pl.

Jakie płytki na taras pływający

Płytki na taras mogą być również układane bez fug, wykorzystywane są wówczas wsporniki z różnych tworzyw sztucznych, taki sposób układania jest charakterystyczny dla tarasu wentylowanego. Taras zewnętrzny, w którym płytki nie są przyklejone do wylewki betonowej, nazywany jest również tarasem pływającym. Gres na takim tarasie znajduje się kilka centymetrów nad powierzchnią gruntu, uzyskaną przestrzeń pod spodem można wykorzystać do ukrycia różnego rodzaju instalacji. Może to być również ogrzewanie podłogowe, coraz częściej wykorzystywane na tarasie, aby nie gromadził się tam śnieg i szron. Płytki stosowane na taras muszą odznaczać się odpornością na różnicę temperatur, wytrzymałością i małym stopniem nasiąkliwości. Bardzo dobrze sprawdzają się w takich warunkach płytki gresowe o grubości 20 mm, a także płytki ceramiczne.

Płytki na tarasie

Z czego składa się taras wentylowany?

Taras wentylowany jest jedną z nowszych form układania płytek tarasowych, układane są one na wspornikach bezpośrednio na gruncie albo na wylewce betonowej. Na całość konstrukcji składają się trzy elementy: podbudowa, specjalnie do tego celu dedykowane wsporniki oraz płyty tarasowe. Dzięki takiemu ułożeniu elementów woda może swobodnie przepływać między nimi, nie dochodzi do jej zamarzania, co również ma wpływ na stan płyt tarasowych. Nie dochodzi do ich pękania, a konstrukcja jest mrozoodporna. Płytki umieszczone na wspornikach można w każdej chwili zdjąć i umieścić w innym miejscu, umożliwia to zmianę aranżacji, co w przypadku płytek na kleju jest niewykonalne.

Najmodniejsze płytki na taras

Modne płytki ceramiczne na taras i do ogrodu – kolorystyka i wzory na ten rok. Płytki drewnopodobne są również w tym sezonie modne, ponieważ łączą w sobie fakturę i wzór naturalnego surowca oraz praktyczne cechy gresu. Można wykorzystać różne imitacje drewna, począwszy od popularnych gatunków sosny i dębu aż po bardziej oryginalne gatunki, jak bambus albo palisander. Stosowane są również coraz częściej, zapomniane już płyty lastryko, które wykonywane były z mieszanki betonowej połączonej z kawałkami marmuru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.