Kobieta w ciąży
Po godzinach

Dieta dla mam – jak ułożyć jadłospis dla przyszłej mamy?

Artykuł partnera.

Odżywianie to jeden ze zdecydowanie najważniejszych aspektów dla przyszłych mam, dlatego trzeba do niego podejść jak najbardziej racjonalnie. Oczywiście w pierwszej kolejności panie spodziewające się dziecka mogą się udać na konsultację dietetyczną lub też zdecydować się na zainwestowanie w gotowe jadłospisy dla przyszłych mam. Każda z tych propozycji niesie za sobą ogrom zalet. Jak jednak zabrać się za ułożenie odpowiedniego jadłospisu dla kobiet w ciąży i co powinno się w nim znaleźć?

Dieta dla kobiet w ciąży – zbilansowane posiłki to klucz do sukcesu

Nie da się ukryć, że dieta dla kobiet w ciąży nie powinna być zbyt skomplikowana i wymyślna, ponieważ panie powinny wtedy odpoczywać i skupić się na zdrowiu swojej pociechy oraz dostarczaniu do organizmu niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Nie oznacza to jednak, że każdego dnia trzeba jeść praktycznie to samo. Kluczem do sukcesu jest przygotowywanie prostych, szybkich i zbilansowanych posiłków, wśród których znajdują się:

  • wartościowe tłuszcze (nienasycone kwasy tłuszczowe),
  • kwas foliowy/foliany.

Kobiety spodziewające się potomka powinny natomiast ograniczyć spożywanie słodyczy, wszelkiego rodzaju fast-foodów i tłustych potraw oraz soli. Najlepiej porozmawiać na ten temat z doświadczonym dietetykiem lub też postawić na gotowy jadłospis dla mam w wybranej przez siebie wersji.

Gotowy jadłospis dla przyszłej mamy – co powinien w sobie zawierać? Przydatne wskazówki

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co powinien w sobie zawierać idealnie ułożony jadłospis dla przyszłej mamy, ponieważ jest to uzależnione od wielu różnych czynników. Wpływ na to mają m.in. choroby i dolegliwości, nietolerancje pokarmowe czy też osobiste preferencje kobiet. Jak widać trzeba się nad tym solidnie napracować. W takiej diecie powinno się znaleźć miejsce na dobrej jakości mięso, ryby, oliwę z oliwek, produkty pełnoziarniste, jaja, awokado, orzechy, nasiona słonecznika, pestki dyni, olej lniany, buraki, rośliny strączkowe, brokuły, groszek, sałatę czy też szpinak. Strzałem w dziesiątkę okaże się dieta FIT MAMA na 14 dni, która pomoże paniom zatroszczyć się o prawidłowe odżywianie przez cały okres trwania ciąży. Czym wyróżnia się taki jadłospis? Możliwością dobrania dziennego zapotrzebowania kalorycznego, ułożeniem przynajmniej 5 różnych posiłków na każdy dzień (łatwych i smacznych), odpowiednio dobraną ilością składników odżywczych i przygotowaniem listy zakupów (pełna wygoda i oszczędność czasu).

Dieta na 14 dni dla kobiet w ciąży – czy są jakieś alternatywy?

Może się tak zdarzyć, że dieta na 14 dni dla kobiet w ciąży nie będzie idealnym wyborem początkowym dla przyszłych mam. W takiej sytuacji alternatywą jest dieta FIT MAMA na 7 dni, którą można sobie swobodnie przetestować i wypróbować. Po przekonaniu się do gotowego jadłospisu panie zawsze będą mogły się zdecydować na wykupienie wersji 32-dniowej, dzięki której ustalą sobie plan żywieniowy na cały miesiąc i nie będą się już musiały niczym martwić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.