Szklany daszek nad drzwiami
Dom

Daszki szklane nad drzwi – jakie mają zalety i gdzie je wykorzystujemy?

W nowoczesnym budownictwie stawia się na estetykę i funkcjonalność. Nie dziwi więc nikogo, że coraz częściej nad drzwiami bloków czy lokali usługowych pojawiają się praktyczne daszki szklane, które ładnie się prezentują i chronią użytkowników przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Poznaj ich największe zalety i przekonaj się, w jakich obiektach warto na nie postawić.

Daszki szklane są wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego. Coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej ze względu na swoje liczne zalety – odporność, niską masę i elegancki wygląd. Doskonale wpisują się w modne dzisiaj style architektoniczne – są proste i estetyczne. Decydują się na nie zarówno inwestorzy prywatni, jak i właściciele firm, w których pojawiają się liczni klienci i kontrahenci. Poznaj ich największe zalety.

Daszki szklane – jakie mają zalety?

Nie sposób nie zauważyć – daszki szklane coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Dlaczego inwestorzy decydują się na ich montaż nad wejściem do swoich lokali? Doceniają bowiem ich zalety, które sprawiają, że przestrzeń jest estetyczna i praktyczna jednocześnie. Tworzą eleganckie zadaszenie, które przede wszystkim chroni użytkowników przed czynnikami atmosferycznymi, a jednocześnie pozostaje bardzo eleganckie.

Zwróć również uwagę, że nowoczesne daszki szklane cechuje duża przepuszczalność światła. Oznacza to, że drzwi wejściowe do twojego lokalu nie będą nieestetycznie zacienione. Co więcej, jeśli cechuje je nietuzinkowy projekt, może zostać ciekawie podkreślony. Warto także pamiętać, że daszki szklane wpiszą się w większość projektów – można stosować je zarówno na nowoczesnych, jak i klasycznych bryłach. Niektórzy doceniają również możliwość “odświeżenia” nimi starych elewacji.

Oprócz estetyki, niezwykle ważna jest także ich praktyczna funkcja. Zwróć uwagę, że daszki szklane służą przede wszystkim zabezpieczeniu użytkowników przed czynnikami atmosferycznymi. To możliwość schronienia się przed deszczem, ale także choć odrobina przyjemnego cienia, którego bardzo szukamy w upalne dni.

Ze względów praktycznych niezwykle ważne jest także to, że daszki szklane chronią nie tylko ludzi, ale również wszystkie znajdujące się pod nimi przedmioty. Pozwalają zachować w dobrym stanie zarówno same drzwi frontowe, jak i m.in. skrzynki elektryczne czy posadzkę. Nie musisz martwić się ryzykiem szybkiego zniszczenia elementów przed wejściem do twojego lokalu.

Daszki szklane oferowane przez współczesnych producentów są również bardzo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie musisz stosować żadnych specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Utrzymają swój wygląd przez długi czas.

Daszki szklane – zastosowanie

Nowoczesne daszki szklane wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego pojawiają się przede wszystkim nad drzwiami wejściowymi do lokali usługowych. Decydują się na nie przedsiębiorcy, którzy każdego dnia przyjmują klientów lub potencjalnych kontrahentów, mając na uwadze ich komfort i zadowolenie z wizyty. Takie rozwiązania możemy spotkać również przy wejściach do bloków mieszkalnych – każdego dnia przechodzą tamtędy mieszkańcy, którzy w niepogodę zyskują szansę na ukrycie się pod dachem choćby na czas szukania kluczy w torbie. Daszki szklane sprawiają również, że jesienią czy zimą można postawić torby z zakupami na suchej ziemi. Zmniejszone jest także prawdopodobieństwo występowania lodu tuż za drzwiami, co zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających. Z tych samych powodów coraz częściej zdarza się, że na ich montaż decydują się inwestorzy prywatni.

Gdzie zamówić daszki szklane?

Każdy element wykończenia elewacji, w tym również daszki szklane, powinien być wysokiej jakości, by nieprzerwanie służyć nam przez kilkanaście kolejnych lat. Właśnie dlatego warto inwestować wyłącznie w sprawdzone rozwiązania dostarczane przez doświadczonych producentów. W tym zakresie polecamy usługi firmy AVIS, która od wielu lat zajmuje się produkcją, sprzedażą i montażem różnego rodzaju balustrad na terenie Polski. Znają dokładnie warunki i potrzeby rynku, co daje nam pewność, że dostarczane produkty są precyzyjnie dopasowane do wymagań klientów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.