Narożnik w stylu skandynawskim.
Wyposażenie domu

Czym charakteryzują się narożniki skandynawskie i gdzie najlepiej się sprawdzą?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zmianę stylu w swoim wnętrzu. Zgodnie z aktualnie opublikowanymi badaniami naukowymi, to w jaki sposób jest urządzone nasze wnętrze bardzo wpływa na nasz nastrój. Tym samym jeżeli nie podoba nam się otoczenie, w którym na co dzień mieszkamy, nie będziemy się czuć dobrze. Ważne jest aby przykładowo wybrać jeden określony styl i to właśnie na tej podstawie zdecydować się na aranżację wnętrz. Więc o czym powinniśmy w tym przypadku pamiętać, jeżeli chcemy cieszyć się doskonałymi wnętrzami?

Doskonale urządzone wnętrza marzeniem wielu osób

Przede wszystkim bardzo ważne jest w tym przypadku, aby wybrać naprawdę wysokiej jakości meble. To właśnie one w dużej mierze sprawią, że nasze wnętrza nabiorą zupełnie odmiennego charakteru. Czasem nie trzeba inwestować w zbyt dużo mebli, ale warto postawić w szczególności na ich jakość. Bardzo ważne w naszych wnętrzach są także odpowiednie dodatki. Jeżeli chcemy podkreślić przykładowo wybrany styl, warto zainwestować w dobre elementy wyposażenia wnętrz, które nie muszą być wcale dużych rozmiarów, ale to właśnie dzięki nim możemy diametralnie odmienić tą przestrzeń.

Jeżeli chcemy aby nasza przestrzeń prezentowała się doskonale, warto wybrać jeden określony styl. Choć bardzo często zdarza się, że wielu specjalistów od aranżacji wnętrz twierdzi w swoich programach oraz na blogach internetowych, że możemy czerpać inspiracje z wielu różnorodnych stylów, wcale nie jest to dobrym pomysłem. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w danym temacie, bardzo ważne jest aby wybrać określony motyw przewodni i to właśnie na tej zasadzie kolejno się nim kierować. Jeżeli już będziemy dokładnie wiedzieć, co nam się podoba, powinniśmy dokupować meble oraz dodatki, jak również pozostałe elementy wyposażenia w tym właśnie stylu.

Bardzo modny od kilku sezonów jest między innymi styl skandynawski. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ jest ono doskonałe zarówno do pomieszczeń w domu, jak również w mieszkaniu. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że tego typu styl charakteryzuje się przede wszystkim unikalną formą i warto przestrzegać jego reguł w przypadku, gdy będziemy decydować się na aranżację naszych pomieszczeń. Więc jakie meble wybrać?

Narożnik jednym z najważniejszych mebli w naszym domu

Istotnie jednym z najważniejszych mebli w naszym domu jest z pewnością dobrze dobrany narożnik. Nie powinniśmy zapominać o tym, że decydując się na zakup takich elementów wyposażenia wnętrz, powinniśmy w szczególności dopasować je rozmiarem do naszego pomieszczenia. Jeżeli jest to raczej ciasne pomieszczenie, wykorzystajmy jeden kąt w naszym mieszkaniu lub też domu. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić więcej wolnego miejsca, ponieważ jeśli taki mebel ustawimy na środku, część dostępnej przestrzeni może wcale nie być wykorzystana.

Styl skandynawski charakteryzuj się przede wszystkim prostotą wykonania. Z tego powodu meble urządzone właśnie w tym stylu będą takie same. Na rynku dostępne są bardzo różnorodne narożniki skandynawskie, które doskonale sprawdzą się w szczególności w jasnych i przestronnych pomieszczeniach. Jeżeli są one w ciemniejszych odcieniach warto pamiętać o tym, że dużym i przestronnym pomieszczeniu taki narożnik sprawdzi się doskonale. Z kolei jeśli pomieszczenie nie jest zbyt dużych rozmiarów, a wybrane przez nas narożniki skandynawskie są bardzo ciemne może okazać się bardzo szybko, że sami jeszcze bardziej zaciemnimy to pomieszczenie i będzie optycznie mniejsze. Nie jest to dobrym pomysłem, ponieważ styl skandynawski to przede wszystkim jasna, wolna przestrzeń. Jednak nie oznacza to wcale, że narożnik skandynawski musi być jasny. Oczywiście może on mieć nieco ciemniejsze barwy, jednakże powinniśmy właśnie jego kolorystykę dopasować odpowiednio do pomieszczenia, w jakim będziemy chcieli go umieścić. Więc jeżeli już wiemy, że musimy na samym początku wybrać rozmiar i kolor narożnika, na jakie jeszcze cechy powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy mieć wnętrze rodem z dalekiej północy Europy?

Narożniki w stylu skandynawskim – o czym jeszcze pamiętać?

Decydując się na zakup narożnika skandynawskiego, powinniśmy zwrócić także uwagę na cechy takie jak:
– rodzaj tapicerki,
– funkcjonalność,
– rodzaj siedziska,
– konstrukcja.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że na rynku znajdziemy bardzo wiele produktów nie tylko w zróżnicowanych kolorach, ale także o różnej fakturze tapicerki. Jeżeli mamy w domu małe dzieci lub po prostu zależy nam na utrzymaniu czystości w mieszkaniu, warto wybrać tego typu mebel ze specjalną powłoką hydrofobową. Dzięki temu nawet w przypadku silnych zabrudzeń możliwe jest utrzymanie takiego narożnika w czystości, co z pewnością będzie dla nas bardzo ważne. Kolejną istotną cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest jego funkcjonalność. Na rynku znajdziemy zwykłe narożniki, które się nie rozkładają, ale są także modele, które od razu mają funkcję spania. Jest to bardzo dobry pomysł w szczególności w małym domu lub mieszkaniu, ponieważ dzięki temu zyskujemy od razu więcej miejsc do spania. Tym samym jeżeli przyjadą do nas niespodziewani goście nie będziemy mieli problemu, ponieważ mamy ich gdzie położyć.

Ważne w narożniku w stylu skandynawskim jest także rodzaj siedziska. Decydując się na zakup tego typu mebli, warto sprawdzić ich wygodę. Najtańsze narożniki mogą mieć siedziska wykonane z taniej gąbki, która z czasem będzie się kruszyć, a całość po prostu nie będzie już się nadawała do użytkowania. Z kolei droższe modele mogą mieć wysokiej jakości sprężyny, które sprawiają, że narożnik będzie wygodny i tym samym nawet wielogodzinne siedzenie nie sprawi, że odczujemy dyskomfort. Istotna jest oczywiście sama konstrukcja narożnika skandynawskiego, który jeżeli rzeczywiście ma być właśnie w tym stylu, powinien być prostym meblem, bez żadnych dodatkowych zdobień. Warto także zwrócić uwagę na fakt, aby był on ułożony w prostą bryłę geometryczną, ponieważ to właśnie takimi cechami charakteryzuje się ten styl.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Jumeble, oferującym szeroki wybór narożników.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.