Tablica adresowa na ścianie domu
Dom

Czy tablica adresowa na dom jest obowiązkowa?

Pewnie nie raz zdarzyło ci się iść do nowego miejsca lub okolicy, gdzie czułeś się zdezorientowany. W odkrywaniu nieznanych rejonów i trafieniu pod właściwy adres pomagają tablice.

Tak prosta rzecz, jak tablica adresowa sprawia, że możemy uniknąć stresu związanego ze spóźnieniem się, jeżeli nie możemy trafić we wskazane miejsce. Z drugiej strony jest to udogodnienie, o które powinien zadbać właściciel budynku. Tablica adresowa to również wymóg prawny, dlatego lepiej mieć ją przytwierdzoną do frontu domu!

Skąd obowiązek posiadania tablicy adresowej?

Wymóg oznakowania budynków pochodzi z artykułu 47b ustawy o prawie geodezyjnym i kartograficznym. Obowiązek ten spoczywa nad właścicielami nieruchomości bądź nad osobami zarządzającymi nimi. Są oni zobligowani do umieszczenia tablicy z informacją o adresie i numerze budynku na jego frontowej ścianie. Pamiętaj, że niezastosowanie się do tego zapisu może poskutkować naganą, a nawet karą grzywny.

Tablica adresowa na ścianie domu

Podświetlana tablica adresowa LED czy model drewniany?

Jeżeli prowadzisz firmę, tabliczka adresowa powinna być dla ciebie oczywistym zakupem. Komfort przyjmowania klientów jest najważniejszy, a rozpoczyna się on już przed dotarciem na miejsce. Ważne, aby potencjalny klient nie musiał stresować się i denerwować tym, że nie może trafić do miejsca docelowego. Ci mniej cierpliwi po prostu zrezygnują z wizyty i znajdą pocieszenie u konkurencji. Coś, co szczególnie może im ułatwić dotarcie do siedziby firmy to tablica adresowa podświetlana. Rzuca się w oczy już z daleka, nie tylko, gdy się ściemni, ale również w czasie kiepskich warunków pogodowych. Tablice tego typu są odporne na najcięższe czynniki atmosferyczne, więc o jej wytrzymałość nie musisz się martwić. Jeżeli bardzo zależy ci na nowoczesnym stylu, być może bardziej spodoba ci się drewnienia tablica adresowa. Jednak nadal pamiętaj o jej dodatkowym oświetleniu!

Tablica adresowa na dom to tak samo ważna sprawa, jak ta umieszczona na wejściu firmy. Pomaga ona dotrzeć be problemu twoim gościom, ale również służbom ratowniczym, gdybyś potrzebował pomocy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.