Sprzątanie poremontowe
Po godzinach

Co wchodzi w skład usługi sprzątania poremontowego?

Zmiany w domach i w mieszkaniach lubimy przeprowadzać (o czym świadczy fakt, że co 5 Polak podczas urlopu planuje remont), gorzej ma się sprawa ze sprzątaniem po nim. Tej czynności zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć, zwłaszcza, gdy remont był kapitalny i na całej powierzchni zamieszkiwanego lokalu. Pomimo tego, że bardzo się staraliśmy i starannie oraz możliwie najlepiej wszystkie przedmioty i powierzchnie zabezpieczyliśmy, sprzątanie jest konieczne. Tu zostały resztki farby, tam zostały plamy po zabrudzonej wodzie, wszędzie unosi się kurz.

Na szczęście robić tego sami nie musimy, możemy skorzystać z usług firm, które oferują sprzątanie poremontowe Łódź.

Jakie czynności wykona firma sprzątająca?

Oferta każdej z firm jest zróżnicowana, ale w większości z nich znajdziemy usuwanie  pozostałości po remoncie takich jak gruz, kurz i pył pochodzący np. z wygładzanych ścian, odkurzanie  wszystkich powierzchni (sufity, ściany, podłogi), maszynowe czyszczenie podłóg, mycie okien, czyszczenie mebli i innych eksploatowanych przedmiotów (tapicerki, dywany).

W jaki sposób sprzątają takie firmy?

Firmy specjalizujące się w sprzątaniu po remontach po pierwsze używają profesjonalnych maszyn (przemysłowe odkurzacze czyszczące na sucho i mokro, myjki ciśnieniowe itp.), stosują środki chemiczne, które gwarantują bardzo dobre efekty i wykonują czynności porządkowe według schematu – z góry na dół, od środka na zewnątrz i najpierw na sucho, a potem na mokro. W przypadku obiektów piętrowych oznacza to rozpoczęcie porządków na najwyższym piętrze, w przypadku pomieszczeń rozpoczęcie prac od odkurzenia sufitu i wszystkich urządzeń na nim zainstalowanych (lampy, karnisze, osłony, podwieszany sufit).

Czy warto skorzystać z usług takich firm?

Jeśli komuś zależy na czasie – zdecydowanie tak. Jeśli ktoś na taki wysiłek nie może sobie pozwolić – odpowiedź ponownie będzie twierdząca. Firmy sprzątające po remontach wykonują swoje zadania w krótszym czasie niż mielibyśmy to zrobić my – oprócz wspomnianego wyżej profesjonalnego wyposażenia nie bez znaczenia jest doświadczenie i wiedza pracowników. Wchodząc do wyremontowanego prywatnego mieszkania, wynajmowanego pomieszczenia czy biura, od razu widzą jaki zakres prac trzeba będzie wykonać, co jest priorytetem, jakie środki należy zastosować, by zamiast kurzu pojawił się blask, czystość i porządek.

Z jakimi kosztami należy się liczyć?

Cennik uzależniony jest od lokalizacji, odległości, zakresu prac (za okna zwykle obowiązuje osobna stawka) oraz czasu ich wykonania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.