Zamontowana centrala wentylacyjna w budynku
Dom

Centrale wentylacyjne. Do czego służą i kiedy warto je zamontować?

Nie da się ukryć, że jakość powietrza którym oddychamy, zwłaszcza w sezonie grzewczym, nie jest najlepsza. Wpływa na to wiele czynników, z którymi, z różnym skutkiem, radzą sobie urzędnicy. Czy możemy zrobić coś na własną rękę, co sprawi, że w naszym domu powietrze będzie czystsze i będzie miało lepszą jakość? Są na to sposoby. Rozwiązaniem jest montaż centrali wentylacyjnej i korzystanie z zalet jakie daje rekuperacja.

Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Składają się na to różne czynniki, takie jak wszechobecny smog, innego rodzaju zanieczyszczenia czy doskwierający nam swąd np. z fabryk, ferm czy kominów sąsiadów. Kto z nas nie chciałby oddychać w domu świeżym powietrzem? Niestety, często wydaje się to niemożliwe. Jest jednak sposób by to zmienić. Idealnym rozwiązaniem jest montaż systemu rekuperacji we własnych czterech kątach i, co za tym idzie, cieszenie się czystym i świeżym powietrzem co dnia, niezależnie od pory roku, pogody czy jakości powietrza na zewnątrz. Czym są centrale wentylacyjne i co nam daje rekuperacja?

Rekuperator zapewni czyste i świeże powietrze w Twoim domu

W dużym skrócie, rekuperacja to system doprowadzający czyste powietrze do pomieszczeń i gwarantujący komfort mieszkańcom domu. Warto zaznaczyć, że rekuperacja nie tylko zapewnia w budynku sprawną wymianę powietrza, ale także – jednocześnie – pozwala na odzyskiwanie ciepła, co relatywnie przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Z racji swoich pozytywnych zastosowań wentylacja mechaniczna robi się coraz bardziej popularna – do tego stopnia, że staje się niezbędną instalacją w nowo budowanych obiektach mieszkalnych. Chcąc zamontować rekuperację we własnym domu warto jednak skonsultować się z polskimi firmami mającymi doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ tylko odpowiednio dobrana jednostka wentylacyjna jest w stanie zapewnić nam właściwą wymianę powietrza w pomieszczeniach i tylko taka instalacja przyniesie wymierne korzyści.

Centrale wentylacyjne – dlaczego warto je zainstalować?

W obecnej rzeczywistości, a także w czasie pandemii, coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Według badań, jest to nawet 60-70% naszego życia. Praca, sen, odpoczynek w domu czy wizyta u znajomych – przykłady można mnożyć. Ciągłe przebywanie wewnątrz budynków może sprawić, że będziemy narażeni na nieodpowiednią wentylację, nadmiar wilgoci, wydychanego dwutlenku węgla i różnego rodzaje bakterie czy pleśnie. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, pleśni czy zagrzybieniu pomieszczeń i pozwala na niwelowanie przykrych zapachów. To także filtracja powietrza napływającego z zewnątrz ze szkodliwych dla zdrowia cząsteczek smogu i pyłów zawieszonych i bezustanna wymiana powietrza zużytego na nowe.

Jedno urządzenie daje szereg korzyści – nie tylko dla naszego zdrowia i środowiska, ale także portfela. Szukasz niezawodnego systemu rekuperacji i potrzebujesz fachowego doradztwa? Wejdź na www.defro.pl/centrale-wentylacyjne i dowiedz się więcej!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.