Cebulki kwiatowe w ziemi
Ogród

Cebulki kwiatowe sadzone wiosną – popularne gatunki kwitnące latem i jesienią

Niektóre gatunki roślin należy posadzić wiosną. Zazwyczaj są to gatunki roślin bulwiastych, kłączowych i cebulowych. Warto pamiętać, że rośliny cebulowe wykopuje się każdego roku, aby przetrwały okres zimowania w miejscu, w którym nie panuje mroźny klimat. Kwiaty cebulowe nie mogą zimować w gruncie, gdyż mróz mógłby je zniszczyć. Jakie zatem wyróżniamy rośliny cebulowe sadzone wiosną? Jakie są popularne gatunki kwitnące latem oraz jesienią?

Begonia- subtelne piękno w każdym ogrodzie

Istnieje wiele różnych odmian begonii, które różnią się od siebie kształtem i kolorem. Zasadniczo jednak begonia ma niewielkie kwiaty, które z daleka przypominają kwiaty róży ogrodowej. Begonie sadzone są zazwyczaj do specjalnych pojemników w marcu oraz kwietniu. Wystawiać należy je jednak w połowie maja, aby niskie temperatury powietrza nie wpłynęły negatywnie na jej wzrost. Wtedy zmniejsza się prawdopodobieństwo wiosennych przymrozków. Nie należy sadzić begonii bezpośrednio do gruntu, gdyż daje to małe szanse na jej rozkwit.

Anemon zawilec- kolorowy zawrót głowy

Ten gatunek rośliny można sadzić zarówno wiosną, jak i jesienią. Roślina ta znana jest na całym świecie. Zaliczyć ją można do rodziny jaskrowatych. Do rodziny anemonów zawilców należy ponad 150 różnych gatunków. Dostępne są różne kolory i wielkości kwiatów. W każdym kraju kojarzone są one z nadejściem wiosny. Anemony są generalnie odporne na trudne warunki pogodowe, a część z nich jest nawet mrozoodporna. Cechuje je prosta pielęgnacja i niepowtarzalny wygląd, który urozmaici krajobraz niejednego ogrodu.

Lilie- kwiaty szlachetne w ogrodzie

Potoczna opinia odnośnie uprawy lilii ogrodowych jest taka, że jest ona bardzo trudna w pielęgnacje, a same lilie wymagają szczególnych warunków oraz troskliwej ręki ogrodnika. Nic bardziej mylnego. Popularne gatunki lilii to kwiaty proste w uprawie, ale należy pamiętać o podstawowych zasadach. Do ich uprawy konieczne jest zadbanie o prawidłową wilgotność gleby. Warto ponadto stosować torf, który użyźni roślinę i wzmocni rozrost jej kwiatów jeszcze mocniej. Wyróżnić można zasadniczo około 115 rodzajów tych roślin. Niektóre gatunki są wrażliwe na szkodniki, takie jak nornica, czy nicienie. Cebule kwiatowe lilii stanowią pożywienie dla tych organizmów, dlatego należy pamiętać o sadzeniu lilii w specjalnych koszykach ochronnych w towarzystwie aksamitków odstraszających nicienie.

Frezje- podstawa kompozycji kwiatowych

Mówi się, że frezje to ulubione kwiaty panien młodych. W rzeczywistości kwiat ten oprócz zastosowań florystycznych jest też często uprawiany w ogrodach przydomowych. Uprawa frezji zalecana jest dla bardziej doświadczonych ogrodników. Preferuje ona słoneczne stanowiska oraz lekką, żyzną i przepuszczalną glebę. Warto użyźniać ją wieloskładnikowym nawozem, który jeszcze mocniej poprawi jakość ziemi i wspomoże wzrost rośliny. Frezje nie zimują w gruncie, dlatego warto wykopać je w październiku i oczyścić bulwy.

Gladiolus mieczyk –  wiosenny powiew powietrza w ogrodzie

Mieczyki mogą mieć różną barwę oraz wysokość. Bulwy mieczyków sadzone są na przełomie kwietnia, a głębokość ich sadzenia to około 8 cm. Nie są to kwiaty mrozoodporne, dlatego cebule mieczyków należy wykopać w październiku i przechowywać w suchym, ciepłym miejscu aż do wiosny. Kwiaty te preferują żyzną i lekką glebę oraz duże nasłonecznienie. Wtedy wyrastają na piękne i okazałe dekoracje ogrodu.

Wiosna to pracowity czas dla ogrodników. To wtedy sadzi się wiele cebulek kwiatowych, które jesienią często trzeba wykopać i przezimować w ciepłym miejscu. Warto w tym czasie zadbać o wysokiej jakości wiosenne cebulki kwiatowe, które zamówić można ze sklepu firmy BENEX pod adresem https://cebule-kwiatowe.pl/wiosna/. Efekty, jakie daje sadzenie kwiatów cebulowych sprawiają, że ogród będzie prezentował się perfekcyjnie, a ogrodnicy będą czerpać przyjemność z podziwiania ich piękna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.