Zamontowana bateria trójdrożna w kuchni
Wnętrza

Baterie trójdrożne w Twoim zlewie – pomoc w wyborze i zakupie

Bateria w Twojej kuchni ma olbrzymi wpływ na całe pomieszczenie i przyjemność płynącą z wykonywania codziennych obowiązków. By zlewozmywak mógł funkcjonować całkowicie sprawnie, warto wyposażyć go w odpowiednio dobraną baterię, o solidnej konstrukcji i wygodnym użytkowaniu. Poniżej skupiamy się na bateriach trójdrożnych oraz przedstawiamy ich specyfikację. Podpowiadamy czym różnią się od jednodrożnych i dwudrożnych odpowiedników oraz kiedy warto sięgać po ten typ baterii.

Baterie mniej i bardziej konwencjonalne 

Standardowym wyborem są baterie jednorożne. Jest to wybór osób pragnących dopasować urządzenie do wybranego, konkretnego odbiornika wody. Najczęściej, baterie jednodrożne stosowane są w łazienkowych umywalkach, a także w deszczownicach. Zaletą tego typu baterii jest ich prosta konstrukcja; są to urządzenia jednouchwytowe, wyposażone w mieszacz, wygodne w obsłudze oraz dedykowane do codziennego użytkowania. Wiele modeli pozwala także na ograniczenie zużycia wody.

Baterie dwudrożne są wykorzystywane w tych miejscach, gdzie występują dwa źródła wylotowe wody. Najczęściej są to podstawowe urządzenia sanitarne obecne w każdej łazience – kabina prysznicowa lub wanna. Baterie dwurożne mogą być wyposażone w wylewkę bądź słuchawkę prysznicową. Są także stosowane w bardziej ekskluzywnych systemach deszczownic do kabin prysznicowych.

Baterie trójdrożne – użyteczność i funkcjonalność na najwyższym poziomie 

Baterie trójdrożne są pod tym względem najbardziej rozbudowane i zaawansowane technologiczne. Są w stanie obsługiwać aż trzy osobne, niezależne ujęcia wody. W ten sposób będziesz mieć możliwość wyboru nie tylko pomiędzy wodą ciepłą i zimną, ale również jej trzecim ujściem – wodą filtrowaną. Jest to szczególnie przydatne w przypadku baterii montowanych w kuchniach, gdzie dostęp do wody przefiltrowanej jest wyjątkowo potrzebny. Warto przy tym podkreślić, że baterie trójdrożne nie pozwalają na wymieszanie wody przefiltrowanej z pozostałymi strumieniami.

Wybór baterii trójdrożnej pomoże Ci uzyskać dostęp do oczyszczonej wody pitnej, która nie będzie zagrażać Twojemu zdrowiu. Filtr odpowiedzialny za oczyszczanie wody jest w wysokim stopniu skuteczny i całkowicie eliminuje konieczność dalszego jej oczyszczania. Wykorzystanie baterii trójdrożnej to świetny sposób, by zrezygnować z użytkowania dzbanków filtrujących oraz innych urządzeń, którymi do tej pory oczyszczałeś wodę z kranu.

Filtry w bateriach trójdrożnych są montowane poniżej poziomu zlewozmywaka. Poszczególne dostępne w sklepach, np. w taniezlewozmywaki.pl, modele baterii, mogą pod tym względem różnić się dokładnym miejscem ulokowania filtra. Niezależnie jednak od tego, ich działanie będzie wysoce skuteczne, a poziom filtracji bardzo wysoki. Warto przy tym podkreślić, że montaż baterii jak i wprowadzenie filtra w obręb instalacji nie jest szczególnie wymagające.

Ponieważ baterie trójdrożne są przez niemal cały czas narażone na kontakt z wodą, warto wybierać modele pokryte warstwą ochronną – na przykład chromowaną. Jest to doskonałe zabezpieczenie przed rozwojem procesów korozyjnych, które szybko doprowadziłyby całe urządzenie do awarii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.