Kanapka z automatu BHP
Po godzinach

Automaty BHP – czy to dobre rozwiązanie?

Coraz większa liczba firm decyduje się na zastosowanie automatów BHP w celu usprawnienia procesów związanych z wydawaniem środków ochrony. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Czym są automaty vendingowe? Co możemy zyskać decydując się na automaty BHP? W jaki sposób dobierać produkty do automatu i gdzie ustawić urządzenie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania w tym zakresie.

Czym są automaty vendingowe?

Rozwój przedsiębiorstwa to kluczowy aspekt, który przyczynia się do prawidłowego prosperowania firmy. Tylko w taki sposób możliwe jest uzyskanie najlepszej pozycji na rynku. Okazuje się, że trzymanie ręki na pulsie to nie tylko sposób na zmniejszenie strat czasowych, ale również na uzyskanie oszczędności finansowych. Przykładem takiego rozwiązania mogą okazać się automaty vendingowe. Jest to sposób na mądre i optymalne zarządzanie organizacją. To szczególnie istotne w miejscach pracy, gdzie konieczne jest stosowanie odzieży ochronnej. Automaty BHP są stosunkowo podobne do tych, które odpowiedzialne są za wydawanie jedzenia i napojów z tą różnicą, że zamiast nich znaleźć można przedmioty niezbędne do bezpiecznej pracy. W automatach vendingowych BHP najczęściej znajdują się rękawice, maski ochronne, specjalistyczne obuwie, okulary ochronne.

Co możemy zyskać decydując się na automaty BHP?

Wiele osób może się zastanawiać, dlaczego tak właściwie automaty BHP w miejscach pracy są tak popularne. Nie da się ukryć, że w niektórych miejscach korzystanie ze specjalistycznej odzieży to coś oczywistego. Wynika to nie tylko ze zdrowego rozsądku, ale brane są pod uwagę restrykcyjnie skonstruowane przepisy. Nie można od nich uciec, w konsekwencji pracodawca powinien zapewniać nie tylko miejsca, w których można nabyć jedzenie, ale również niezbędne środki ochrony. Automaty vendingowe umożliwiają skuteczne zoptymalizowanie zużycia środków ochrony pracy. Wszystko wydawane jest na podstawie identyfikacyjnych kart pracowniczych. Jest to sposób na optymalną kontrolę i ewidencję produktów, które są odbierane. Korzyści jest jednak znacznie więcej. Nie ma konieczności angażowania pracownika-  może on w tym czasie zajmować się innymi zadaniami. Zwiększa się zatem efektywność wykonywanych zadań. Automaty BHP zastępują magazyn, zatem przeznaczanie dodatkowego miejsca nie jest niezbędne. Urządzenia te działają w miejscu pracy 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Okażą się strzałem w dziesiątkę w przedsiębiorstwach, które działają w 3-zmianowym systemie. Automaty vendingowe prowadzą do oszczędności z rzędu 50%.

W jaki sposób dobierać produkty do automatu i gdzie ustawić urządzenie?

Automaty w miejscu powinny być ustawione w ogólnodostępnej lokalizacji. Każda osoba zainteresowana skorzystaniem z takiego rozwiązania powinna mieć łatwy dostęp, aby w dowolnym momencie wybrać niezbędny środek ochrony. Z powodzeniem mogą być ustawione obok automatów z jedzeniem. Pod żadnym pozorem skorzystanie z automatu nie może być w żaden sposób utrudnione. W przypadku większych przedsiębiorstw warto zastanowić się nad zastosowaniem nawet kilku maszyn, dzięki czemu potrzebne produkty BHP będą jeszcze łatwiej dostępne. Wewnątrz mogą znajdować się różnorodne artykuły, w zależności od charakteru działalności firmy. Największą popularnością cieszą się rękawiczki ochronne, maseczki jednorazowe, plastikowe okulary chroniące wzrok.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.