Propozycje stołów ogrodowych
Ogród

5 propozycji stylowych stołów ogrodowych

Stół ogrodowy może sprawdzić się zarówno jako miejsce samotnego odpoczynku z filiżanką kawy i książką, jak i mebel, przy którym odbywają się spotkania przyjacielskie. W zależności od tego, w jakim celu zamierzamy go wykorzystywać, taki model powinniśmy wybrać. Przedstawiamy 5 stylowych stołów ogrodowych, które sprawdzą się nie tylko na co dzień.

Klasyczny stół drewniany

Drewno to jedyny materiał, który pasuje do każdego ogrodu, dlatego też wykonane z niego stoły są przez nas najczęściej wybierane. Jest piękne i trwałe, ale wymaga impregnacji. Ponadto należy też pamiętać o jego ułożeniu. Drewniane stoły w ogrodzie najlepiej umieścić na betonowych płytkach. Ponieważ pod wpływem wilgoci, drewno mogłoby się szybko zniszczyć.

Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli tego typu drewnianych mebli. Do najciekawszych z nich należą składane stoły ogrodowe (można je zobaczyć np. na  https://www.homebook.pl/produkty/stoly-ogrodowe). Są bardzo praktyczne, lekkie i zajmują mało miejsca, a poza tym znakomicie wpasują się w naturalny krajobraz naszego ogródka.

Okrągły stolik do ogrodu

Miłośnicy picia kawy w ogrodzie z pewnością wybiorą mały, okrągły stolik, przy którym w ciszy będą mogli rozkoszować się tym pysznym napojem. Okrągłe stoły ogrodowe to także świetne miejsce do czytania codziennej prasy. Natomiast jeśli wybierzemy nieco większy model, to może się on także sprawdzić podczas spotkań z przyjaciółmi. Okrągłe stoliki są także bardzo dobrą opcją dla rodzin z dziećmi, ponieważ nie posiadają ostrych krawędzi, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu naszych pociech.

Stół ogrodowy z rattanu

Ten model stołu jest bardzo podobny do klasycznych mebli wykonanych z wikliny, jednak różni się od nich materiałem. Stół ogrodowy rattanowy wykonany jest z łodygi rośliny zwanej rotang. Do jej największych zalet należy wytrzymałość. Meble wykonane z tego tworzywa są znacznie trwalsze i trudniejsze do złamania. Ich jedynym minusem jest podatność na działanie promieni słonecznych, w związku z czym niepomalowane mogą szybko wyblaknąć.

Metalowy stół do ogrodu

Metalowe stoły znakomicie sprawdzą się w nowoczesnych ogrodach, gdzie panuje ład i harmonia. Do najpopularniejszych modeli wykonanych z tego materiału należą proste stoliki w czarnym kolorze. Wiele z nich posiada także blat zrobiony z drobnej siateczki, który pełni rolę delikatnej ozdoby. Przed zakupem tego modelu warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas metalowy stół został wcześniej pokryty odpowiednią warstwą antykorozyjną.

Stół ogrodowy ze szklanym blatem

Bardzo modne stały się ostatnio stoły ogrodowe posiadające szklany blat. Są one bardzo estetyczne i uniwersalne, dlatego będą pasować praktycznie do każdego ogrodu. Świetnie będą także wyglądać w połączeniu z nowoczesnymi, metalowymi krzesłami. Przed zakupem tego modelu stołu należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj szkła z jakiego wykonany jest blat. Warto wybrać jak najgrubsze lub dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu unikniemy niechcianych uszkodzeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.