Zamontowana markiza tarasowa w domu
Ogród

5 największych zalet markizy tarasowej! Poznaj funkcjonalne rozwiązanie do ogrodu

Artykuł partnera.

Wiosenne i letnie miesiące to okres, kiedy wyjątkowo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Kusi Cię wizja porannej kawy na tarasie, rodzinnego obiadu z widokiem na ogród lub przyjemnego popołudnia na łonie natury w gronie przyjaciół? Aby te wszystkie aktywności sprawiały jeszcze więcej przyjemności, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie tarasu. Markizy Bielsko pomogą Ci zapewnić komfortowe warunki wypoczynku. Dowiedz się, jakie są ich największe zalety.

Markizy tarasowe – ochrona przed upałem

Markizy tarasowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie spędzać letnie dni na świeżym powietrzu bez narażenia na nadmierne promieniowanie słoneczne. Dzięki czemu nawet w największy upał możemy cieszyć się wypoczynkiem, bez obawy o zbyt wysoką temperaturę. Dzięki odpowiedniej osłonie stworzymy na tarasie przyjemne zacienienie. Uzyskana w ten sposób niższa temperatura przy ścianie budynku będzie miała również wpływ na mniejsze nagrzanie pomieszczenia, które bezpośrednio przylega do tarasu. Markizy to także zabezpieczenie przed lekką mżawką. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego produktu, będziemy mogli spokojnie zrelaksować się w swoim ogrodzie nawet w słoneczny, upalny dzień.

Zabezpiecz się przed promieniowaniem UV z markizami Bielsko

Markizy tarasowe wykonane są z najwyższej jakości tkanin. Odpowiednie certyfikaty potwierdzają ich wysoką odporność na promieniowanie UV. Dzięki czemu stanowią one ochronę nie tylko przed gorącem, ale także zabezpieczają nas przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Korzystając z tego rodzaju osłony, możemy zatem swobodnie wypoczywać na tarasie nawet w upalne dni, bez obaw o zdrowie swoje czy swoich najbliższych. Markizy tarasowe poradzą sobie bez problemu na ścianach południowych czy południowo-zachodnich, gdzie ekspozycja na słońce jest największa i może trwać nawet przez kilka godzin w ciągu dnia.

Łatwe sterowanie w markizach Bielsko – wygoda użytkowania

Markizy oferowane przez markę Anrol dostępne są w dwóch wariantach sterowania. Pierwszym z nich są osłony obsługiwane ręcznie. Za pomocą korby możemy ustawić dowolny poziom rozwinięcia markizy. Druga opcja to modele, w których zastosowano napęd elektryczny. W tym przypadku markiza jest rozwijana i zwijana za pomocą pilota lub przełącznika. Oba warianty pozwalają na wygodne ustawienie potrzebnego w danym momencie wysięgu osłony. W przypadku sterowania pilotem zyskujemy jeszcze większą wygodę – obsługę bez konieczności przerywania wypoczynku.

Markizy Bielsko – bezpieczny odpoczynek w ogrodzie

Jak już wyżej wspomnieliśmy, markizy stanowią skuteczną ochronę przed ciepłem oraz promieniowaniem słonecznym. Musimy jednak pamiętać, że nie należy wykorzystywać ich podczas zbyt porywistego wiatru oraz intensywnego deszczu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasza markiza zawsze zostanie złożona na czas, warto wybrać model wyposażony w czujnik wiatrowo – wstrząsowy. To udogodnienie sprawi, że znacznie wzrośnie poziom naszego bezpieczeństwa w razie nagłej zmiany warunków pogodowych.

Stwórz dowolną aranżację tarasu dzięki markizom Bielsko

Markizy tarasowe Bielsko występują w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu zyskujemy bardzo dużą dowolność w zakresie aranżacji przestrzeni na tarasie. W zależności od warunków oraz indywidualnych potrzeb możemy zdecydować się na montaż osłony w różnym stopniu zabudowania. Wariant bez kasety sprawdzi się najlepiej w sytuacji, kiedy nad markizą mamy dodatkową osłonę, np. balkon lub dach, który zabezpieczy materiał przed zabrudzeniami. W przypadku półkasety tkanina jest schowana, jednak same ramiona pozostają widoczne. Najbardziej zabudowana opcja to wersja w pełnej kasecie. Warto się na nią zdecydować gdy wiemy, że markiza będzie zainstalowana w miejscu bardzo mocno narażonym na warunki atmosferyczne.

Markizy tarasowe to skuteczna i wygodna ochrona dla naszego tarasu. Dzięki takiej inwestycji będziemy mogli cieszyć się korzyściami, jakie za sobą niesie przez wiele sezonów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.